1. При одержанні підручників у бібліотеці прогляньте їх,

при виявленні пошкоджень повідомте бібліотекаря.

2. Обгорніть підручники, підклейте їх.

3. Якщо ви зіпсували або загубили підручник, поверніть до бібліотеки аналогічний чи замініть його іншою навчальною книгою.

4. Не перегинайте палітурки підручника, не зменшуйте й міцність.

5. Не загинайте кути сторінок.

6. Не робіть поміток, не розмальовуйте книги.

7. Кладіть підручники тільки на чистий стіл.

8. Бережіть підручник від сонця і від вологи.

9. Відведіть вдома місце для навчальних книг.

10. Коли ви берете в руки підручник, обов’язково згадайте, що його створювало багато людей. Працюйте з ним акуратно, пам’ятайте, що книжка має прожити довге життя і нею в наступні рокикористуватимуться молодші шкільні товариші.

Бережіть підручник – він ваш вірний помічник і порадник.

Правила поводження учнів з книгою

· Обгорни книгу в папір — не бруднитиметься обкладинка.

· Не читай книгу під час їди — можеш забруднити її.

· Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстихпредметів — від цього рветься палітурка.

· Не загинай ріжків на сторінках книги — ріжки відриваються і псується книга — зроби собі для книги за­кладку.

· Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі,не роби в ній ніяких поміток.
Не перегинай книгу — від цього вириваються сторінки, який має незначні пошкодження або помарки, але придатний для користування;

· Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.

· Не читай книгу на сонці.

Критерії оцінювання стану підручників

1. Для визначення стану підручників при оглядах таконкурсах, а також при одержанні з бібліотеки і при поверненні в бібліотеку застосовувати такі оцінки:

· «5» — відмінний — підручник, який був у користуванні, але не має пошкоджень і помарок;

· «4» — добрий, який має незначні пошкодження або помарки, але придатний для користування;

· «З» — задовільний — має пошкодження і помарки, алепридатний для користування;

· «2» — незадовільний — має значні пошкодження і помарки і не придатний для користування.

2. Оцінка «зразкова» з поведінки не може бути виставлена учневі, в якого стан підручників буде оцінено балом "3".

Єдині вимоги щодо використання і збереження підруч­ників затверджені педагогічною радою школи.

ЄДИНІ ВИМОГИ

щодо використання і збереження підручників

учнями школи

а) дбайливо поводитись з підручниками як з бібліотечними, так і з своїми власними;

б) при одержанні підручників з бібліотеки переглянути їх і про виявлені дефекти повідомити бібліотекаря, якщо підручник має незначні пошкодження, відремонтувати його в «Книжковій лікарні»;

в) якщо учнем підручник втрачений чи пошкоджений — повернути до бібліотеки такий же підручник або замінити його іншим, який визнаний, бібліотекою рівноцінним за змістом і вартістю.

До учнів, які недбайливо поводитимуться з підруч­никами, застосовувати заходи громадського впливу через учнівське самоврядування.

· Бібліотечний фонд підручників у нашій шкільній бібліотеці зберігається окремо від художнього фонду.

· Підручники видаються учням безкоштовно, підлягають щорічній інвентаризації і знаходяться на балансі бібліотеки.

· Підручники на початку навчального року видаються класоводам та класним керівникам. Вони ж і повертають підручники в кінці навчального року. Інформація про видачу підручників фіксується у класних формулярах.

Коментарi